• Topink

איך בוחרים מדפסת?

עודכן ב: 13 ספט 2018איזה מדפסת מתאימה לך יותר?

ישנם מגוון רחב של מדפסות וטכנולוגיות הדפסה שונות ומגוונות, השינויים בניהם מתחילים בסוג המדפסת, אופן השימוש, טכנולוגיית ההדפסה ועוד...

כשאתה עומד בפני רכישה עלייך לשים לב ללא מעט אספקטים וביניהם: עלות המדפסת, מהירות הדפסה, חיבורים, עלות תפעול, איכות הדפסה ועוד.

אך החשוב מביניהם הוא השימוש. זאת אומרת, למה אנו צריכים את המדפסת? למה מיועד? לאיזה שימוש? מהי תדירות השימוש? ומהן הדרישות החשובות שעליהן נרצה שהמדפסת תענה.

במהלך המאמר נסקור היבטים שונים וננסה לעזור לכם להחליט מהי המדפסת המושלמת עבורכם.

סוגי מדפסות:


מדפסות לייזר

יתרונות

מהירות הדפסה – מדפסות לייזר עושות שימוש בטונרים ובטכנולוגיה של לייזר מתקדם אשר עוזר לה להדפיס באופן הרבה יותר מהיר בהשוואה למדפסות שמדפיסות בעזרת דיו רגיל. דעו לכם שאם אתם מתכוונים להדפיס כמויות גדולות של דפים על בסיס יומי, מהירות ההדפסה עשויה לדבר אליכם רבות ויש להעניק לעניין הזה תשומת לב מרבית.

מחירים נוחים – בשנים האחרונות, בניגוד מוחלט לעבר, ניתן לראות בחנויות רבות מדפסות לייזר אשר נמכרות במחירים נוחים לכל כיס, כאשר הטווח נע לרוב באזור שבין 200 ל – 500 שקלים בעבור מדפסת לייזר שתספק כל אחד עם צרכים ביתיים בסיסיים. העובדה שכיום ניתן לרכוש מדפסת לייזר במחיר של מאות בודדות של שקלים, בהשוואה למחירי העבר, שהיו בטווח של אלפי שקלים, הופכת את מדפסות הלייזר למוצר אלמנטרי ונפוץ בכל בית כיום.

חסרון בולט

שחור לבן – מדפסות הלייזר הנפוצות כיום מדפיסות אך ורק בצבעים של שחור לבן, כך שהדבר מהווה חסרון בעבור אלה המעוניין להדפיס דפים עם צבע. אך אם אתם לא מעוניינים להדפיס עם צבע, אזי כנראה שכדאי לכם ללכת בכל הכוח על מדפסת לייזר חדשנית. מדפסות הלייזר עושות שימוש בטונרים, במקום במכלי דיו, כלומר מדובר בטכנולוגיה שונה לחלוטין.


מדפסת הזרקת דיו

מנגנון ההדפסה של מדפסת הזרקת דיו

מדפסת הזרקת דיו (אנגלית: Inkjet)היא מדפסת הפועלת בטכנולוגית הדפסה המבוססת על סדרת מזרקים זעירים המתיזים טיפות דיו קטנות אל הנייר העובר מתחת לרצועה שבה הם נמצאים. ראש ה"מזריק דיו" כמעט צמוד לנייר בעת ההדפסה, כשראש הדיו נמצא במקום הנקבע על ידי המערכת הוא מתיז כמות מזערית של הדיו על הנייר ושואב את הדיו המיותר על מנת למנוע היווצרות כתמים. פעולה זו מתבצעת על ידי צינור מזערי שעוביו קטן יותר מעובה של השערה האנושית.


קיימים שני סוגים של מדפסת משולבת:

all in one מדפסת ארבע באחד. מדפסת משולבת הכוללת סורק, פקס, מדפסת ומכונת צילו

.1in 3 - שלוש באחד, מדפסת משולבת הכוללת מכונת צילום, מדפסת וסור

מדפסת הזרקת דיו צבעונית

מדפסת פוטו - בעלת מגוון רחב של צבעים, יכולת לייצר תמונה ברמה גבוהה ביותר.


ההבדל בין מדפסת עסקית למדפסת ביתית:

הרבה פעמים מדפסת ביתית תקרוץ לנו גם עבור העסק אך דבר זה אינו נכון, עלינו לשים לב למהירות ההדפסה וליכולות ההדפסה ולזכור כי בבית אין אנו מדפיסים ומשתמשים במכשיר באותה כמות ומהירות כמו שאנו משתמשים בעסק. הדרישות שלנו מאותו מכשיר גדלות ולכן עלינו לרכוש מדפסת המותאמת לדרישות אלו.


אספקטים חשובים לשים לב אליהם בעת חיפוש מדפסת:

- לאיזה שימוש נרצה ,עסקי/ביתי - איזה טכנולוגיה נרצה לייזר/ הזרקת דיו - מהי איכות ההדפסה - איזה חיבורים קיימים במחשב - איזה מערכת הפעלה טובה עבור המדפסת - עד כמה חשובה שההדפסה תהיה מהירה - האם אני משתמש גם בפקס וסורק - האם חשוב שההפסה תהיה צבעונית - כמה עולה החומרים המתכלים של המדפסת ,ולכמה דפים מספיק כל מיכל דיו - כמה זמן אחריות יש על המכשיר ומה הוא כולל - כמה מחשבים אני מעוניין לחבר למדפסת והאם חשוב שתהיה אופציה לאינטרנט אלחוטי ולרשת.

27 צפיות

א.ג מיכון בע"מ

יש לך שאלה? 

צור קשר

כתובות: זבוטינסקי 168, בני ברק ימים א'- ה' 08:30- 17:00

  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Google Places Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

© כל הזכויות שמורות לא.ג מיכון בע"מ 2018