מקרנים

יש כל הרבה סוגים של מקרנים! מקרן קולנוע ביתי, מקרן תלת מימד, מקרן לייזר, מקרן 4K, מקרן  FullHD, מקרן אינטראקטיבי... אז איך יודעים איזה מקרן מומלץ? קודם מחליטים לאיזו מטרה אנו זקוקים למקרן - מקרן נייד, מקרן לחצר, מקרן לבית או מקרן למשרד – ורק אז מתחילים לבדוק איזה מקרן מומלץ עבורך.

יש גם מגוון מוצרים נלווים שיעשו את חווית הצפייה והשימוש במקרן מהנה יותר; משקפיים חכמים (משקפי תלת מימד), עט למקרן אינטראקטיבי, שלט למקרן ומנורה למקרן.

רוצה יעוץ ממומחה בתחום? ניתן ליצור איתנו קשר דרך "צור קשר" פה באתר

מקרן קולנוע ביתי
מקרן קולנוע ביתי
מקרן לד עסקי
מקרן לד עסקי
מקרן לייזר לקולנוע ביתי
מקרן לייזר לקולנוע ביתי
משקפיים חכמים
משקפיים חכמים
מקרן לייזר עסקי
מקרן לייזר עסקי
מקרן אינטראקטיבי
מקרן אינטראקטיבי

עזרים למקרנים

מקרן לייזר אינטראקטיבי
מקרן לייזר אינטראקטיבי
עטים למקרנים
עטים למקרנים
שלט למקרן
שלט למקרן
מנורה למקרן
מנורה למקרן

מקרנים במבצע

מקרן

השימוש במקרן הפך בשנים האחרונות ליותר מקובל ולעתים אף הכרחי במקומות מסוימים. רבים מעדיפים את חווית הצפייה הקולנועית בבית וליהנות מתמונה חדה, עומק תמונה גדול וצבעים אותנטיים בדיוק כמו שהבמאי התכוון שנראה. היכולת לצפות במשחק כדורגל או הופעה חיה ולהרגיש במגרש או באולם ההופעות גורמת לרבים להעדיף את המקרן על פני מכשיר הטלוויזיה – בעיקר בגלל התמורה שמקבלים לעומת המחיר. כדי לקנות מסך טלוויזיה בגודל של 100" יש להשקיע סכומי כסף גדולים מאד, כאשר כל מקרן מגיע לגודל תמונה כזו בקלות וככל שנעלה בפרמטרים גם נקבל איכות טובה יותר, לא מעט פעמים אף יותר איכותית מאשר באולם הקולנוע.

באולמות אירועים, מוסדות חינוך, היכלי תרבות, אולמות תצוגה ואף בחדרי ישיבות, מקרן הפך למוצר MUST ונדיר שלא ניתקל בו במקומות אלו.

אז מגיעה השאלה הגדולה; איך בוחרים מקרן לבית, מקרן למשרד, מקרן לכיתה, מקרן לאודיטוריום, מקרן למוסדות ציבוריים ולמוסדות חינוך, מקרן לאולם ועוד?

ישנם פרמטרים רבים המשתנים בין מקרן למקרן. מה הפרמטרים העיקריים שאנו צריכים להכיר לפני רכישת מקרן?

 • עוצמת הארה (ANSI LUMENS) – במילים פשוטות עוצמת הארה היא כמה אור "זורק" המקרן. אם ניקח שני פנסים זה ליד זה ונאיר בחדר חשוך, מיד נראה שפנס אחד מאיר יותר מהאחר. כך גם במקרנים – כל מקרן מאיר בחוזק שונה ואותו חוזק נמדד ע"י מכשיר מיוחד הקובע כמה עוצמת הארה יש למקרן. עוצמת ההארה נמדדת כאשר המקרן מקרין תמונה לבנה. EPSON שונה מכלל החברות בשוק בנושא זה, שכן עוצמת ההארה באפסון זהה גם בהקרנת צבע, מה שנותן לנו תמונה חיה הרבה יותר. אצל חברות אחרות כאשר נקרין צבע עוצמת ההארה תרד משמעותית וזה פרט חשוב מאד!

 • רזולוציה – רזולוציה היא בעצם כמה פיקסלים (נקודות) מקרין המקרן. יש רזולוציות בסיסיות שהן 600*800 ו- 768*1024 (הנקראות SVGA ו- XGA בהתאמה). רזולוציות אלו משדרות תמונה בפורמט 3/4 (כמו הטלוויזיות של פעם) אבל יודעות לקבל גם פורמט רחב ולהקרין אותו. בנוסף ישנן רזולוציות גבוהות 800*1200 ו- 1080*1920 (הנקראות HD READY ו- FULL HD בהתאמה). ברזולוציות אלו כבר נצפה בתמונה חדה הרבה יותר והן גם מקרינות בפורמט רחב (16/9) באופן טבעי. הרזולוציות המתקדמות ביותר הן 4K ו- 8k שהן פי 4 ופי 8 מרזולוציית FULL HD. מקרן 4K כבר ניתן להשיג בארץ, והתמונה בו מדהימה ממש!

 • ניגודיות – יחס ניגודיות בעצם אומר לנו כמה השחור באמת שחור וכמה הלבן באמת לבן. ככל שיחס הניגודיות יהיה גבוה יותר, נקבל תמונה עמוקה יותר ונוכל לראות לפרטי פרטים טוב יותר; למשל אם נראה סרט של באטמן, שרובו מצולם בלילה, נוכל להבחין בפרטים רבים יותר גם על חליפה שחורה. יחס ניגודיות גבוה חשוב בעיקר למקרני קולנוע ביתי, שם יחס הניגודיות יכול להגיע גם ל-1:1,000,000.

 • משקל – משקל המקרן חשוב לנו במיוחד אם אנו מחפשים מקרן נייד או מקרן לחצר. מקרן במקל עד 3.5 קילו בדרך כלל נוח וקל לנייד אותו בתיק נשיאה על הכתף. בנוסף, אם רוכשים מקרן במשקל גבוה ומעוניינים להתקינו בתקרה – חשוב לוודא איזה מתקן תליה מחברים ולאיזו תקרה כדי שהמקרן לא ייפול חלילה.

 • נורה – בכל מקרן נורה מסוגלת לעבוד מספר שעות שונה. הסטנדרט הוא עד כ-9,000 שעות שימוש במצב חיסכון (מצב חיסכון – כאשר בוחרים שלא להשתמש במלוא עוצמת ההארה).

 • מקרן לייזר – טכנולוגיית הלייזר הגיעה לתחום המקרנים. החידוש החשוב ביותר שהיא מביאה איתה זה אורך חיי הנורה בעצם – יכול להחזיק 20,000 שעות!!! מטורף ומשתלם מאד.

 • מקרן אינטראקטיבי – מקרן כזה בדרך נמצא בשימוש במוסדות חינוך. ניתן עט למקרן אינטראקטיבי וממש להשתמש במקרן כמו לוח. ישנם מקרנים שיודעים לזהות גם אצבע מבלי שימוש בעט ייעודי, ואפילו של שני ילדים במקביל! מקרן כזה בדרך כלל תלוי על הקיר מעל לוח הכיתה – והחשיבות בשימוש בו היא בעיקר שאופי שהשיעור הופך לדיגיטלי יותר וגורם לילדים להיות מעורבים יותר בשיעור.

 • מקרן תלת מימד – כדי לצפות בסרט תלת מימדי במקרן אנו ניעזר במשקפי תלת מימד או בשם התקין יותר – משקפיים חכמים. המקרנים יודעים היום לשדר תמונת תלת מימד שלא רק לא נופלת, אלא אף עולה על האיכות שאנו רואים באולמות הקולנוע.

 • מוצרים נלווים – ישנם מספר מוצרים משלימים שניתן לקנות בנוסף למקרן; מסך שנתלה על קיר או מסך מקרן שמגיע על חצובה למי שזקוק לניוד, שלט נוסף למקרן, מתקן תלייה, רמקולים מוגברים, מנורה למקרן, כבלים מסוגים שונים ועוד...

לכל אחד צרכים שונים ולכן מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום ההקרנה טרם הרכישה, כי איך תדעו איזה מקרן מומלץ לכם?. אנו פה לרשותכם לעזור לכם להתאים את המקרן הבא שלכם 😊

מוצרים לפי קטגוריה

מוצר נייר
נייר למדפסת

א.ג מיכון בע"מ

יש לך שאלה? 

צור קשר

כתובות: זבוטינסקי 168, בני ברק ימים א'- ה' 08:30- 17:00

 • Grey LinkedIn Icon
 • Grey Twitter Icon
 • Grey Pinterest Icon
 • Grey YouTube Icon
 • Grey Google Places Icon
 • Grey Instagram Icon
 • Grey Facebook Icon

© כל הזכויות שמורות לא.ג מיכון בע"מ 2018